Bąbelki eksperymentują

niedziela, 03 marzec, 2019

W ostatnim tygodniu dzieci z grupy Bąbelki uczestniczyły w doświadczeniach ...

... KOLOROWY WIR, ERUPCJA WULKANU, BURZA W SZKLANCE.
Pani przeprowadziła rozmowę z dziećmi na temat zajęć. Wyjaśniła dzieciom, iż zostaną odkrywcami nowych, ciekawych doświadczeń. Zwróciła uwagę na to, że zajęcia będą odbywały się w wyznaczonym miejscu w sali z wykorzystaniem różnorodnych substancji i przyborów - omówiła zasady bezpiecznego zachowania w trakcie prowadzonych doświadczeń.
Zajęcia sprawiły, że dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji a co najważniejsze dobrze się bawiły:)

Bąbelki odkrywały również świat dinozaurów. Dzieci były na bajce z której mogły dowiedzieć się jakie były dinozaury, jak się nazywały, czym się żywiły i skąd brały się małe dinozaury.
Skąd wiadomo, że dinozaury w ogóle żyły?- przedszkolakom nie brakowało pomysłów.
Dzieci pracowały również w kartach pracy gdzie nie brakowało ciekawych zadań o dinozaurach.
Na zajęciach plastycznych Bąbelki rysowały i wyklejały JURAJSKI PARK :)

Zdjęcia w dziale Galeria!