Dzień dziecka

niedziela, 09 czerwiec, 2019

Tego roku zamiast Dnia Dziecka mieliśmy w przedszkolu tyDzień Dziecka. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji:

28 maja do naszego przedszkola przybyło Mobilne Oceanarium, które zabrało naszych przedszkolaków w niezwykłą podwodną podróż. W specjalnej kopule ustawionej w jednej z sal przedszkolnych, wyświetlona została prezentacja 3D. Przedszkolaki mogły w niej odnieść wrażenie, że przebywają na dnie oceanu. A to wszystko za sprawą pływających wokół ryb. Dzieci zobaczyły także wiele fascynujących mieszkańców raf koralowych, takich jak żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny i wiele innych. Na koniec spotkania przedszkolaki sprawdziły swoją wiedzę w mini quizie dotyczącym zwierząt morskich. Ta inspirująca podróż w głąb mórz i oceanów była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych emocji i wrażeń.

29 maja w ramach rytmiki dzieci bawiły się na dyskotece.

30 maja do naszego przedszkola zawitał teatrzyk ze sztuką pt. "Lampa Alladyna".

"Lampa Alladyna" - spektakl cieszący się duża popularnością wśród młodych odbiorców to adaptacja jednej z najsłynniejszej opowieści Szeherezady z "Baśni tysiąca i jednej nocy". Barwne, piękne kostiumy oraz elementy scenografii w pełni oddały baśniową atmosferę spektaklu. Humorystyczne potraktowane są perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym.


31 maja przedszkolaków odwiedzili specjalni goście panowie policjanci oraz strażacy. Zarówno pierwsi panowie jak i drudzy przybyli w pełnym umundurowaniu a dzieci mogły z bliska zobaczyć wóz strażacki, policyjny, urządzenia i narzędzia wykorzystywane w ich pracy.
Dużą frajdę sprawiło dzieciom przymierzenie hełmu strażackiego oraz możliwość przymierzenia stroju policyjnego służącego do obrony np. podczas meczy.

 

Poza tym panie w kuchni przygotowały na ten tydzień specjalne menu. Dzieci najbardziej ucieszyły się z lodów na drugie śniadanie :)