Osikowa Dolina

niedziela, 09 czerwiec, 2019

29 maja 2019 r. przedszkolaki z grupy TYGRYSKI I BĄBELKI  wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Koziegłów.

Choć pogoda nie sprzyjała to ciekawość i radość z wycieczki była ogromna. Celem naszej wyprawy był udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, które odbywają się w Osikowej Dolinie. Osikowa Dolina to miejsce, które urzekło nas swoją niezwykłą naturalnością i ciepłem drewna osikowego. Dzięki uczestnictwu w warsztatach, mieliśmy możliwość zapoznania się  z mało znaną techniką rękodzielnictwa z tego naturalnego surowca. Pod opieką instruktorów nasi dzielni przedszkolacy, dzięki oryginalnej technice wykonali serce i kwiatek z naturalnych  wiórów drewna osikowego. Warsztaty w Osikowej Dolinie to niezapomniana lekcja, nauki tradycji połączona  z możliwością  rozwoju zdolności: artystycznych, kreatywnych i  manualnych. Przedszkolaki miały również okazję dowiedzieć się jak powstał największy kapelusz z wiórek osikowych, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Zdjęcia w dziele Galeria!