Boże Narodzenie w przedszkolu

czwartek, 02 styczeń, 2020

W grudniu intensywnie przygotowywaliśmy się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Przygotowywaliśmy dekoracje, stroiliśmy choinki, piekliśmy i lukrowaliśmy pierniki. Dzieci zaprosiły również swoich bliskich do przedszkola by razem z nimi śpierwać kolędy i podarować im własnoręcznie zrobione przez siebie prezenty. W końcu spotkaliśmy się przy wigilijnym obiedzie dzieląc się opłatkiem i życząc Wesołych Świąt.

 

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas radości i rodzinnych spotkań dlatego dnia 18 grudnia 2019r. dzieci z grupy "Smerfy" gościły w przedszkolu swoich rodziców. Przedszkolaki przygotowały bożonarodzeniowy występ artystyczny, podczas którego nie zabrakło wierszy, świątecznych piosenek, tańców oraz wspólnego kolędowania. Wychowawczynie wraz z Panią Dyrektor złożyły rodzicom i dzieciom świąteczne życzenia, a przedszkolaki obdarowały rodziców własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Następnie wszyscy udali się na warsztaty pod tytułem: "Kolorowe Świeczki", prowadzone przez firmę GRAJFKA z Chorzowa. W trakcie zajęć dzieci wraz z rodzicami przygotowały swoje własne świece żelowe, ozdabiając je kolorowym piaskiem i kamyczkami oraz dodatkami (muszle, cynamon, anyż itp.), tworząc w przeźroczystym naczyniu, niepowtarzalną kompozycję. Warsztaty okazały się świetną zabawą nie tylko dla dzieci! Zdjęcia w dziale GALERIA.