Powitanie wiosny

niedziela, 24 marzec, 2019

21 marca powitaliśmy wiosnę.

Dzieci z grupy Bąbelki wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.
Tego dnia dzieci wybrały się autokarem do Tarnowskich Góry na Rynek by wspólnie z innymi pożegnać na dobre zimę. Dzieci w basenach przygotowanych przez strażaków z OSP Pniowiec, miały okazję utopić Marzannę.
Ponadto na najmłodszych czekały inne atrakcje, takie jak: bańki mydlane, robienie kwiatków i żab metodą origami, cukierki, i zabawy taneczne.

Przedszkolaki, które pozostały w przedszkolu zebrały się przed przedszkolem, by śpiewać Pani Wiośnie piosenki, recytować wierszyki, a przede wszytstkim by posadzić w donicach kolorowe bratki, które stały się wspaniałą wiosenną dekoracją naszego przedszkola.

Zdjęcia w dziale Galeria!