26.11. Zabawy manualne

poniedziałek, 23 listopad 2020 13:39

Temat: Zabawy manualne

SEGREGOWANIE  DROBNYCH PRZEDMIOTÓW ZA POMOCĄ SZCZYPCÓW KUCHENNYCH
Do tego ćwiczenia potrzebujecie szczypców kuchennych (np. do kostek cukru). Chodzi o takie, których utrzymanie w jednej rączce nie będzie stanowiło dla dziecka problemu. Potrzebujemy soczewica , cukierki lub jakiś inny lekki „materiał”, który będzie można chwycić szczypcami. Zadanie polega na przenoszeniu przedmiotu  do pojemnika , przy pomocy szczypców. Świetnie doskonalimy w ten sposób chwyt opuszkowy.

DARCIE PAPIERU NA DROBNE KAWAŁKI
Banał! Potrzebujecie starej gazety albo niepotrzebnych notatek, które będzie można bez wyrzutów sumienia zniszczyć. Wystarczy kilka minut dziennie!

NAWLEKANIE KORALIKÓW NA SZNUREK
W sklepach znajdziecie nawet takie gotowe zestawy z kulkami/koralkami i tablicami z wzorami do układania. Ja jestem wyznawcą najprostszych metod – w domu na pewno macie jakieś stare koraliki, które mogą doskonale posłużyć jako materiał do zabawy! Takie nawlekania wymagają ogromnej precyzji od ucznia!

ZABAWY Z PATYCZKAMI
Do tego zadania potrzebujemy patyczki do liczenia od lodów lub słomki.

Staramy się układać litery, cyfry lub dowolne wzory. Liczy się twórczość i kreatywność dziecka.